Počty TV JOJ

Autor: Richard Ruckschloss | 22.3.2012 o 20:40 | Karma článku: 7,88 | Prečítané:  1520x

Dnes pri sledovaní Novín o 17tej na TV JOJ mala jedna redaktorka reportáž s názvom Poslanec vs. Zamestnanec, kde rozoberala nárok na odstupné, možnosti výpovede a veci okolo toho. Prekvapil ma výpočet, ktorý odznel na konci reportáže. Preto rozmýšlam, že či sa im posunuli desatinné miesta alebo naozaj niekto nevie počítať.

Vypočítavali totiž to, že koľko poslancov má narok na odstupné vo výške 2 mesačných platov a koľko na 3 mesačné platy. A dospeli k sume, koľko to bude presne stáť nás občanov a aká suma vychádza na jedného občana.

Tu je ale kameň úrazu. Citujem slová redaktorky: Kým pri hromadnom prepúšťaní zaplatí odstupné firma, pri odvolávaní poslancov ho zaplatíme my všetci. Nezvolených poslancov je 54, z toho 16 poslancov a 1 podpredseda parlamentu dostane 3 mesačný plat a 37 (poslancov) 2 mesačný. Spolu je to vyše 245 tisíc eur. Poslancom sa teda každý z nás zloží na odstupné sumou viac ako 21 eur.

Mne to totiž vyšlo na kalkulačke mierne odlišne. Keďže "každý z nás" ako povedala redaktorka znamená, že sumu 245 125 eur vydelíme počtom obyvateľov, teda cca 5,4 milióna ľudí, výsledok je 0,0453... eur.

Posúďte sami, že akým spôsobom prišli v spravodajstve k výsledku 21 eur, pretože mňa nenapadlo žiadne iné množstvo obyvateľov, ktorými by som to vydelil ako 5,4 milióna. Keď povedala, že "každý z nás"... :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Summit Kiska – dalajláma a strana dobrej opery (týždeň Petra Schutza)

Demisia hlavy gorilieho tímu skrýva potenciál otvoriť azda aj novú kapitolu s väčšou rolou verejnosti.

SVET

Londýn vyslal ku konvoju ruských lodí fregatu a lietadlá

Ruské lode sa presúvajú do Stredozemného mora.

DOMOV

Gorila naznačuje kupovanie poslancov

Polícia má indície, že pri schvaľovaní Zajacovej reformy korumpovali poslancov.


Už ste čítali?