Počty TV JOJ

Autor: Richard Ruckschloss | 22.3.2012 o 20:40 | Karma článku: 7,88 | Prečítané:  1524x

Dnes pri sledovaní Novín o 17tej na TV JOJ mala jedna redaktorka reportáž s názvom Poslanec vs. Zamestnanec, kde rozoberala nárok na odstupné, možnosti výpovede a veci okolo toho. Prekvapil ma výpočet, ktorý odznel na konci reportáže. Preto rozmýšlam, že či sa im posunuli desatinné miesta alebo naozaj niekto nevie počítať.

Vypočítavali totiž to, že koľko poslancov má narok na odstupné vo výške 2 mesačných platov a koľko na 3 mesačné platy. A dospeli k sume, koľko to bude presne stáť nás občanov a aká suma vychádza na jedného občana.

Tu je ale kameň úrazu. Citujem slová redaktorky: Kým pri hromadnom prepúšťaní zaplatí odstupné firma, pri odvolávaní poslancov ho zaplatíme my všetci. Nezvolených poslancov je 54, z toho 16 poslancov a 1 podpredseda parlamentu dostane 3 mesačný plat a 37 (poslancov) 2 mesačný. Spolu je to vyše 245 tisíc eur. Poslancom sa teda každý z nás zloží na odstupné sumou viac ako 21 eur.

Mne to totiž vyšlo na kalkulačke mierne odlišne. Keďže "každý z nás" ako povedala redaktorka znamená, že sumu 245 125 eur vydelíme počtom obyvateľov, teda cca 5,4 milióna ľudí, výsledok je 0,0453... eur.

Posúďte sami, že akým spôsobom prišli v spravodajstve k výsledku 21 eur, pretože mňa nenapadlo žiadne iné množstvo obyvateľov, ktorými by som to vydelil ako 5,4 milióna. Keď povedala, že "každý z nás"... :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

PRIMÁR

Lekári sa môžu mýliť. Päť príbehov o zlej diagnóze

Nikto netúži byť medicínskou záhadou. Ale je jednoduché sa ňou stať.

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet aj bez exekútora.


Už ste čítali?