Protest Gorila? Som jednoznačne za! Avšak s jedným veľkým ALE!

Autor: Richard Ruckschloss | 30.1.2012 o 22:35 | Karma článku: 4,90 | Prečítané:  978x

Gorila má bez pochýb opodstatnenie. Teda protest, nie kauza. Úplne chápem a podporujem protestujúcich, no prvý protest v Bratislave mal pár nedostatkov.

Pokiaľ sa protestujúci zdržiavali na námestí SNP a boli pokojní, tak to bolo v poriadku. Veď to bolo len zhromažďovanie na verejnom priestranstve, podľa mňa za potrebnú vec. Za vyšetrenie celej tej zlodejiny. Keď sa už ale presúvali k prezidentskému palácu, začalo to už mať mierne znaky vandalizmu. Hádzanie banánových šupiek na nádvorie palácu bolo podľa mňa vrcholne zbytočné, hlavne ak kôli bezpečnosti stiahli do priestorov aj čestnú stráž. Ale stále to bolo ešte ako tak v "norme", aj keď tým už ohrozovali tých ľudí.

Keď už sa ALE dav presunul do cieľa pred Národnú radu, tam už sa moja podpora a súhlas s protestom stratila. Po prvé: v piatok niečo po 17tej sa už pomaly ľudia nenachádzajú ani vo firmách, keďže sa ponáhľajú domov, nie to ešte poslanci v parlamente, z ktorých tam niektorí, obrazne povedané, "nezablúdia" ani keď majú schôdzu, nie to ešte mimo nej. Po druhé: poslanci majú kancelárie na Bratislavskom hrade, ďalší dôvod, prečo neboli v budove Národnej rady, okrem toho že bol piatok podvečer. A po tretie: protest a vandalizmus sú dve rozdielne veci. Ničenie majetku taktiež nespadá do pokojného protestu - zhromažďovania. Ani ohrozovanie príslušníkov policajného zboru...oni nemôžu za kauzu Gorila, chránením objektu len vykonávajú svoje povolanie. Tak prečo ich ohrozovať? Vajíčkami a šupkami ani  nie, ale petardy sú už vrcholom.

Chápem, že prejav vandalizmu bol prejavom len určitých ľudí z celej tej skupiny zhromaždených, ale presne kôli nim, bude teraz podané tresné oznámenie na organizátorov? Najskôr ho asi Kancelária Národnej rady na nich podá. A budú potrestaní, namiesto niekoho iného. Prečo?

Keby pred protestujúci dav aspoň niekto z kompetentných prišiel. No z vyššie spomenutých dôvodov, ani nemal kto. Tento krát je protest rovnako naplánovaný na piatok. A ak už v piatok nebude schôdza, znovu sa dav nikoho nedočká. Žeby úrady taký protest nepovolili v strede týždňa? Neviem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?